Siiani oli kogu Kilimanjaro reisi plaan paigas teoorias, praktikas aga vaid esialgsed kokkulepped ja eesmärgid. Vahepeal olin meilivahetuses meie kohaliku partneri Karibu Adventures’iga, kuna lisaks mäkkeronimisele, on soov ka safarit nautida. Nende esindajaga on senine suhtlus kulgenud äärmiselt kiirelt – ma saadan meili küsimustega ja saan maksimaalselt! poole tunniga vastuse. Arvamus, et Aafrikas on kehv levi või korralagedus, osutus õnneks tühiseks eelarvamuseks :).

Safari kava paikapanek oli omakorda oluline reisi täpsete kuupäevade jaoks, et lennupiletid ära osta. Kuna Kili plaan pärineb varasematest aastatest, olen neil lennupiletitel vahelduva eduga pikalt silma peal hoidnud. Siiani ei ole väga säravaid sooduspakkumisi olnud ja kui selle suve alguses oli edasi-tagasi reisi hind 700-750, tõusis valikute tase septembriks pigem 800 kanti. Siit-sealt olen kuulnud, et Aafrika lendudele üldjuhul suuri alesid ei tehtagi, erandiks on ehk Kapplinn, kuhu aeg-ajalt viimase hetke pakkumisi leiab. Niisiis sundisin meid kõiki otsuste langetamisel veidi tagant ja nüüd uhkeldab mu meilis selline saavutus:

Oma pileteid otsisin eelkõige Momondo lehelt. Pidevalt sama marsruudi otsinguid teostades tuleb kindlasti meeles hoida vahepeal cache’i ja cookie’de tühjendamine või incognito akent kasutada. Minu kindel soov oli saada lennud maksimaalselt kahe vahemaandumisega ja minimaalse ajalise kestusega. Soodsama hinna eesmärgil on võimalik ka hetkel leida pileteid isegi alla 700 euro, kuid 34 h + liikvel olla…

Minu piletid läksid maksma 792 eurot + kaardiga maksmise eest ligi 40 eurot, mille olin sundolukorras nõus lahkelt tasuma, kuna see kaart annab mulle ka reisikindlustuse (Swedbank’i tore võimalus).

Teiste reisisellidega leppisime kokku saabumise, lahkumise, matka ja safari kuupäevad, nii et hilisemad lennupiletite ostjad ajastavad end selle järgi võimalusel samadele lendudele!

Kogu reisi ajakava näeb välja järgmine:

 • 16.02 Äralend ja saabumine
 • 17.02 Puhkepäev lendudest taastumiseks, kohanemiseks & ettevalmistusteks
 • 18.02-23.02 Matk Kilimanjaro tippu
 • 24.02 Puhkepäev ehk 99 % horisontaalasendit
 • 25-27.02 Safari
 • 28.02 Tagasilend

Meie seltskond on nüüdseks 4-liikmeline. Mina, Liisa ja tema peika Berg järgime ülaltoodud kava, Risto tuleb tagasi 25.02.

Safari osas küsisin meile pakkumise kolmeks päevaks. Vaadata oleks Tansaanias oluliselt rohkem, aga raha seab piirid. Käime ära Tarangires, Ngorongoro kraatris ja Manyara järve ääres. Neist imelistest kohtadest kirjutan õige pea eraldi.

Vahekokkuvõttena saan välja tuua ka senise ja tulevase kindla kulu per rändaja:

 • matka deposiit 120 eurot,
 • lennupiletid 840 eurot.

Kohapeal tuleb tasuda:

 • matka tasu 1031 eurot,
 • jootraha 150-200 eurot,
 • safari retk 528 eurot.

+ kõikvõimalikud lisakulud…

Meie matka ja safari plaan on kohaliku korraldajaga lõplikult kinnitatud ja tema broneerib meile varakult ka hütid, et veebruaris laagrites “kes ees, see mees” olukorda ei tekiks. Kui deposiidi tasumine tundus matkale sõrme andmine, siis lennupiletite ostu ja safari broneerimisega on läinud terve käsi! Ootusärevus kasvab!

Kogueelarve püsib õnneks jätkuvalt 2500-3000 euro kursil. Kellel on mulle või mu reisikaaslastele ratsa rikkaks tööpakkumisi, siis need on ilmselgelt oodatud! 🙂